Drukuj

21 lipca 2019 r. - XVI niedziela zwykła

Proboszcz włącz . Opublikowano w ogloszenia

1. Wciąż aktualne są zaproszenia do wakacyjnego pielgrzymowania na Jasną Górę i do Ostrej Bramy. Szczegóły – na stronach internetowych tych pielgrzymek. W zakrystii natomiast można zapisywać się do „Grupy Złotej” Białostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

2. Parafia Dobrzyniewo, w ramach obchodów Jubileuszu 500-lecia, serdecznie zaprasza na odpust św. Marii Magdaleny: dziś Msza św. na cmentarzu o godz. 11.00, natomiast główne uroczystości rozpoczną się jutro o 17.30 – będą one też transmitowane w Radiu Maryja i Telewizji Trwam.

3. Jutrzejszy odpust przypada w dniu – obchodzonego w całym Kościele – święta św. Marii Magdaleny. Ponadto w tym tygodniu przypadają: we wtorekświęto św. Brygidy, patronki Europy, w czwartekświęto św. Jakuba, apostoła, a w piątekwspomnienie św. Joachima i Anny, dzień szczególnej pamięci o naszych babciach, dziadkach i osobach starszych.

4. Czwartek, to też dzień św. Krzysztofa, patrona podróżujących. Msza św. z poświęceniem pojazdów będzie u nas o godz. 18.00, a ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

5. Porządek Mszy św. w naszym kościele w pozostałe dni tego tygodnia:
- w poniedziałek, wtorek i piątek Msze św. będą o godz. 7.00,
- w środę: o 18.00,
- w sobotę: o 8.00.

Drukuj

14 lipca 2019 r. - XV niedziela zwykła

Proboszcz włącz . Opublikowano w ogloszenia

1. W zakrystii wciąż jest dostępna książka „Pięć wieków parafii dobrzyniewskiej” oraz lista uczestników „Grupy ZłotejBiałostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

2. W okresie wakacyjnym jest też, tradycyjnie, organizowana z naszej archidiecezji Piesza Pielgrzymka do Wilna oraz pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Szczegóły – na stronach internetowych tych pielgrzymek.

3. Piknik Rodzinny pod patronatem honorowym abpa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 14.00 na dziedzińcu przed Pałacem Branickich w Białymstoku. W programie przewidziane są liczne atrakcje dla dzieci i rodziców. Piknik będzie też okazją do zamanifestowania przywiązania do wartości rodzinnych. Organizatorem pikniku jest Marszałek Województwa Podlaskiego. Zapraszamy do uczestnictwa. Wstęp wolny.

4. Ks. proboszcz z Dobrzyniewa serdecznie zaprasza na Mszę św. sprawowaną na cmentarzu w wigilię odpustu św. Marii Magdaleny. Ta wyjątkowa Eucharystia będzie odprawiona w przyszłą niedzielę, 21 lipca b.r., o godz. 18.00.

5. Porządek Mszy św. w tym tygodniu w naszym kościele:
- w poniedziałek i wtorek: Msze św. będą o godz. 7.00,
- w środę, czwartek i piątek – o 18.00,
- w sobotę – o 8.00.

Drukuj

7 lipca 2019 r. - XIV niedziela zwykła

Proboszcz włącz . Opublikowano w ogloszenia

1. W przedsionku kościoła jest dziś dostępny wakacyjny numer „Dróg Miłosierdzia”, zaś w zakrystii – książki prof. Maroszka „Pięć wieków parafii dobrzyniewskiej”.

2. W najbliższy czwartek przypada liturgiczne święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

3. 30 lipca wyruszy 33. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisywać się na nią będzie można od 22 lipca, w miejscach wskazanych na plakatach oraz na stronie pielgrzymki, zaś do „Grupy Złotej” można zapisać się już od dziś w zakrystii.

4. Duszpasterstwo kobiet organizuje też pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Rajgrodzie. Zapisy – w parafii św. Faustyny w Białymstoku.

5. Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
- w poniedziałek, wtorek i środę: Msze św. będą o godz. 18.00,
- w czwartek i piątek – o 7.00,
- w sobotę – o 8.00.