Drukuj

15 września 2019 r. - XXIV niedziela zwykła

Proboszcz włącz . Opublikowano w ogloszenia

1. Na uczelnie katolickie zebrano u nas w ubiegłym tygodniu 145 zł. Dziękuję za te ofiary, a także chcę gorąco podziękować za kolejne świeże kwiaty, które pojawiły się u nas w kościele z różnych kozińskich hodowli, a przede wszystkim – dziękuję wszystkim osobom czynnie zaangażowanym we wczorajsze świętowanie Podwyższenia Krzyża św. – zarówno naszej grupie pielgrzymującej do Włocławka, jak też i tym, którzy włączyli się w tą modlitwę w parafii, czy archidiecezji. Gorące BÓG ZAPŁAĆ!!!

2. W liturgii tego tygodnia obchodzimy: w najbliższą środęświęto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, zaś w sobotęświęto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

3. Spotkanie formacyjne zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej oraz odpowiedzialnych za inne grupy różańcowe odbędzie się w sali przy Katedrze białostockiej (od strony zakrystii) w sobotę, 21 września 2019 roku o godz. 10.00.

4. Msza Święta inaugurująca rok formacyjny Ministrantów, Ruchu Światło Życie i innych wspólnot młodzieżowych Archidiecezji Białostockiej będzie sprawowana w Katedrze białostockiej w sobotę, 21 września br., o godzinie 11.00. Liturgii przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Do uczestnictwa we wspólnej modlitwie zapraszamy wszystkie wspólnoty młodzieżowe naszej Archidiecezji wraz z księżmi odpowiedzialnymi za ich formację.

5. W najbliższą sobotę w Świętej Wodzie odbędą się obchody Święta Podziemia Niepodległościowego. Plan wydarzenia: 12.00 - Msza Święta, 13.00 - przemarsz do miejsca pamięci, otwarcie wystawy IPN „Żołnierze Wyklęci Pamietamy”, 13.30 - piknik w lasku obok sanktuarium, poczęstunek żołnierski, występ Orkiestry Dętej z Wasilkowa, pokaz Grupy Rekonstrukcyjnej, 17.00 - zakończenie.

6. Akcja Katolicka Archidiecezji Białostockiej zaprasza na sympozjum pt. "Stanisław Moniuszko - pieśń religijna i narodowa. 200. rocznica urodzin kompozytora, dyrygenta i organisty", które odbędzie się 21 września 2019 (sobota) o godz. 15.30 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym, ul. Kościelna 1A w Białymstoku. Wstęp wolny.

7. W roku 40-lecia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka odbędzie się 39. Ogólnopolska Pielgrzymka Krucjaty - na Jasną Górę. Na pielgrzymkę, która odbędzie się w niedzielę, 29 września br., są zaproszeni członkowie i kandydaci KWC, a także wszyscy, którym bliska jest sprawa wolności i trzeźwości. Zgłoszenia na wspólny wyjazd przyjmuję do 22 września b.r.

8. Porządek Mszy św. w naszym kościele w tym tygodniu:
- w poniedziałek i czwartek: Msze św. będą o godz. 7.00,
- we wtorek i środę: o 18.00,
- w piątek: o 7.30,
- w sobotę: o 8.00.

Drukuj

8 września 2019 r. - XXIII niedziela zwykła

Proboszcz włącz . Opublikowano w ogloszenia

1. Gorąco dziękuję wszystkim pątnikom za udział we wczorajszej Pieszej Pielgrzymce Rodzin do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie i za modlitwę oraz pielgrzymi trud ofiarowany w intencji naszej parafii. BÓG ZAPŁAĆ!

2. Dziś po Mszy św. są zbierane ofiary do puszek na uczelnie katolickie.

3. Wszystkich ministrantów, kandydatów i tych, którzy chcieliby dołączyć do grona męskiej służby liturgicznej zapraszam w najbliższą środę – na Mszę św. o godz. 18.00 i później na spotkanie.

4. Młodzież zapraszamy też na spotkania formacyjne grupy oazowej – pierwsze z nich będzie w najbliższy piątek – o 18.00 Msza św. i po niej spotkanie.

5. W sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża św. Nasz arcybiskup metropolita, a także świeccy organizatorzy wydarzenia „Polska pod Krzyżem”, zachęcają gorąco do udziału w spotkaniu, które w tym dniu odbędzie się w Kruszynie pod Włocławkiem. W archidiecezji będzie można tego dnia dołączyć do Pieszej Pielgrzymki z Krzyżami z katedry do Świętej Wody, wziąć udział w uroczystym świętowaniu rocznic ślubu i odnowieniu przyrzeczeń małżeńskich – pod przewodnictwem ks. arcybiskupa, o godz. 18.00, w katedrze, a także uczestniczyć w świątecznej Eucharystii, która będzie sprawowana w naszym kościele o godz. 8.00. Zważając na powagę sytuacji naszej Ojczyzny ks. abp Tadeusz Wojda prosi też wszystkich chorych i cierpiących, aby tego dnia łączyli się w modlitwie i swoje cierpienie ofiarowali w intencjach Kościoła, Ojczyzny i rodziny – przekażmy tą prośbę też naszym domownikom.

6. I jeszcze zaproszenie dla żeńskiej służby liturgicznej – nasza parafialna schola zaprasza wszystkie osoby chętne do wspólnego śpiewania na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 w salce parafialnej.

7. Za tydzień, po drugiej Mszy św., zapraszam też na pierwsze spotkanie w ramach przygotowań do I Komunii św.

8. Święta Woda zaprasza natomiast w niedzielę na doroczną pielgrzymkę parlamentarzystów oraz pracowników administracji rządowej i samorządowej.

9. Wspólnota Otwartych Serc przy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Białymstoku zaprasza osoby poszukujące współmałżonka i gotowe do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego na spotkania w kościele pw. św. Maksymiliana w każdą trzecią sobotę miesiąca. Spotkania rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w dolnym kościele.

10. 22 września br. organizowana jest też Rowerowa Pielgrzymka do Sokółki. Zapisy przyjmowane są  przez internet – na stronie rozanostocka.pl.

11. W pozostałe dni tego tygodnia Msze św. w naszym kościele będą sprawowane:
- w poniedziałek i czwartek: o godz. 18.00,
- we wtorek: o 7.00.

Drukuj

1 września 2019 r. - XXII niedziela zwykła

Proboszcz włącz . Opublikowano w ogloszenia

1. W przedsionku jest dziś dostępny kolejny numer „Dróg Miłosierdzia”.

2. Wyjazd na pielgrzymkę „Polska pod Krzyżem”, w dn. 14 września b.r. – do Torunia i Kruszyna – jest zaplanowany z Kozińc o godz. 4.00, zaś powrót – około 2.00. Koszt będzie uzależniony od liczby chętnych. Od dziś jest już otwarta lista – ze względów organizacyjnych proszę o zapisywane się do najbliższej środy włącznie.

3. Otwarta jest już także księga intencji mszalnych na rok 2020. Przypominam, że, z zasady, do intencji niedzielnych i świątecznych o 10.30 jest dołączana intencja za wszystkich parafian, natomiast lista wszystkich intencji na dany miesiąc jest umieszczana na tablicy ogłoszeń oraz w jednej z zakładek na naszej stronie głównej.

4. Na prośbę Konferencji Episkopatu Polski oraz Kancelarii Prezydenta RP, włączamy się dziś, o godz. 14.00, w ogólnopolską akcję bicia dzwonów – dla upamiętnienia ofiar najtragiczniejszej wojny w dziejach ludzkości i oddania hołdu polskim żołnierzom, którzy z najwyższym poświęceniem bronili Ojczyzny.

5. Jutrorozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. dla wszystkich uczniów i nauczycieli z naszej parafii będzie sprawowana o godz. 18.00. Spowiedź – od 17.30.

6. W tym tygodniu przypadają też I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, ze swymi nabożeństwami. Msze św. w czwartek i piątek będą o godz. 18.00, a w sobotę – o 8.00. W piątek spowiedź – od 17.40, zaś odwiedziny chorych – od 9.50.

7. XIX Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru odbędzie się w Białymstoku w najbliższy piątek. Rozpocznie się o godz. 10.00 przy Pomniku Katyńskim i przejdzie ulicami miasta do kościoła pw. Ducha Świętego, gdzie o godz. 11.30 Mszę św. odprawi Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda. Do udziału zapraszamy Sybiraków, ich rodziny, młodzież szkolną oraz wszystkich chętnych.

8. Sobota jest natomiast dniem Pieszej Pielgrzymki do Krypna. Wyjście z naszej parafii – o godz. 14.00, zaś od 13.30, przy kościele, będą przyjmowane zapisy.

9. Za tydzień po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na uczelnie katolickie.

10. W pozostałe dni tego tygodnia Msze św. w naszym kościele będą sprawowane:
- we wtorek: o godz. 7.00,
- w środę: o 18.00.